Представлений список мікрофінансових організацій України містить найбільш відомі фірми, чиї клієнти оцінили якість і швидкість обслуговування, простоту оформлення і доступність сервісів.
Зміст:
- Як взяти мікропозику
- Умови видачі мікропозики
- Як самому порахувати відсоток по кредиту
- Як отримати гроші
- Як погасити заборгованість
- Проблеми з платежами
Як взяти мікропозику
Найпрогресивніші МФО надають свої послуги через власні інтернет-сайти. На подібних ресурсах можна вивчити умови надання позикових коштів, на вбудованому калькуляторі порахувати платежі і відразу ж подати заявку на кредитування. Завжди користуйтеся офіційними сайтами, адже такі портали працюють по захищених каналах, що дозволить забезпечити конфіденційність відомостей.
Перш ніж вибрати кредитора, слід вивчити каталог МФО, порівняти умови кредитних програм і вимоги, що пред’являються до позичальників. Заявки приймають від осіб не молодше 18 років. Граничний вік частіше обмежений 55-65 роками. Пропозиції для людей старшого віку – рідкість.
Онлайн-кредитування передбачає роботу з громадянами України, зареєстрованими на території країни, але без особливих вимог до фактичного місця проживання. Відповідні адреси вказуються в анкеті при реєстрації на сайті. Для більшості фірм важлива наявність у позичальника картки, емітованої одним з вітчизняних банків.
Відносно наявності офіційного доходу і його величини МФО більш ніж лояльні. Вони готові співпрацювати і з студентами, і з пенсіонерами, і з тими, хто вважається безробітним. Такі фірми не вимагають офіційного підтвердження заробітку і його розміру. В анкеті просто вказують фактичні дані.
При заповненні заявки необхідно залишити контактні дані: телефонний номер, e-mail. На вказаний телефон будуть приходити СМС з кодами підтвердження, з повідомленнями про видачу позики.
Умови видачі мікропозики
Українські мікрокредитори пропонують отримати позику під ставку не більше 2% на добу. Багато фірм клієнтам, які вперше звертаються до них, готові дати гроші під 0%. Але подібні пропозиції відрізняються мінімальними термінами (максимум 15 діб) і обмеженими сумами (до 3 000 – 5 000 грн).
Стандартна пропозиція передбачає видачу до 10 000 – 30 000 грн на термін до 30 – 60 діб. Постійним клієнтам МФО пропонують взяти до 50 000 грн на 2 – 6 місяців. Місячна ставка відсотка починається від 2%. Деякі компанії пропонують знижки за промокодом, влаштовують розіграші призів. Необхідні шифри фірми викладають на своїх сайтах і в популярних соцмережах.
Найбільша база МФО України, представлена на нашому сайті, дозволяє оцінити актуальні програми кредитування і вибрати оптимальний варіант. Слід розуміти, що чим вигідніше умови, тим серйозніші вимоги висувають до заявника, до його благонадійності і фінансового стану.
Врахуйте, що ставка відсотка, яку пропонують конкретному клієнтові може відрізнятися від оголошеного на сайті мінімального значення. Для оцінки заявника при онлайн-кредитуванні використовується скорингова система. Набраний бал і визначить вартість позики. Деякі фірми користуються власними таблицями значень ставки. Тоді її величина може залежати від терміну кредитування або від того, який за рахунком договір укладається з конкретним клієнтом.
Щоб спростити вибір кредитора, подивіться рейтинг МФО з урахуванням ступеня довіри до них їх клієнтів:
- Moneyveo;
- CCLoan;
- CreditPlus;
- E-Groshi;
- MyCredit;
- KF.UA;
- Loany.
Як самому порахувати відсоток по кредиту
Мікрокредитори практикують нарахування простих відсотків. Використовується денна ставка. У договорі завжди розписується формула для розрахунків.
При простій денній ставці слід користуватися таким алгоритмом:
Позика + позика х (Ст / 100%) х День = Сума до повернення.
Тут:
- Позика – скільки було отримано за кредитним договором;
- Ст – ставка відсотка за 1 день користування позиковими коштами у відсотках;
- День – термін кредитування.
Наприклад, якщо взяти 6 000 грн під 0,8% на добу на 14 днів, то, щоб дізнатися суму до повернення, слід зробити такі обчислення:
6 000+ 6 000 х (0,8% / 100%) х 14 = 6 000 + 672 = 6 672 грн.
672 грн – це сума, яку позичальник платить за користування кредитом, а 6 000 – отримана позика.
Якщо кредит видається на умовах аннуитетного платежу, то краще скористатися одним з онлайн-калькуляторів. Суми щомісячних виплат в такому випадку прописуються в графіку платежів.
Необхідно враховувати і супутні витрати. Наприклад, комісію можуть брати під час видачі позики і при погашенні (за саму операцію переказу коштів).
Як отримати гроші
Позики видають готівкою або переказом на рахунок банківської картки. Готівку видадуть в офісі кредитора або його партнера. Щоб отримати гроші, потрібно прийти в робочий час організації та пред’явити паспорт. Цей спосіб зручний, тим у кого немає рахунку в банку.
Переказ на банківську картку – більш швидкий шлях отримання грошей. Доручення на відправку коштів дають відразу після винесення позитивного рішення про кредитуванню, тобто навіть вночі. Зазвичай гроші надходять на рахунок протягом декількох хвилин. Але можливі затримки до 3 діб, що пояснюється особливостями банківських технологій.
Важливо заздалегідь уточнювати дату початку нарахування відсотків. Вона може збігатися з моментом перерахування коштів кредитором або з часом отримання грошей позичальником.
Як погасити заборгованість
Допустимі способи погашення кредиту прописуються в кредитному договорі. Там же вказують платіжні реквізити. Гроші вносять готівкою або переводять на рахунок кредитора. Перевірте, що вважається датою виконання зобов’язань: день, коли позичальник здійснив платіж, або коли гроші опиняться на рахунку кредитної організації, адже на транзакцію може знадобитися кілька днів.
Заздалегідь уточніть всі безкоштовні способи розрахунку. Зазвичай без комісії можна оплатити або в касах кредитора і його партнерів, або переказом з рахунку, відкритого в одній з подібних організацій.
При інших способах оплати часто беруть комісію (до 5%). Зате тоді можна скористатися:
- терміналом будь-якої платіжної системи;
- банківськими пристроями самообслуговування;
- касами банків та інших організацій, що приймають перекази від населення;
- інтернет-банкінгом;
- мобільним банком, якщо попередньо налаштувати шаблон.
Проконтролюйте, щоб сума, яку повинен отримати кредитор, збігалася з тією, що вказана в графіку. Всі платежі необхідно здійснювати в строки, зазначені в договорі або в графіку платежів. Щоб уточнити величину заборгованості, зателефонуйте в колл-центр кредитної фірми або подивіться актуальні дані в особистому кабінеті.
Проблеми з платежами
Санкції, які застосовуються до боржника, прописуються в кредитному договорі. Це можуть бути:
- пені;
- неустойка;
- штрафи.
Їх значення вказуються в згаданому документі. Пені нараховують окремо на суму заборгованості і на відсотки. Одночасно відомості про те, що був порушений термін розрахунку за договором, відображаються в кредитній історії. Це загрожує тим, що згодом відмовлять в банківському кредиті, в тому числі, по іпотеці, а при мікрокредитуванні запропонують максимально можливу ставку.
При простроченні кредитор спочатку відправляє інформаційні СМС, дзвонить, пише листи. Якщо він розуміє, що з поверненням коштів виникли серйозні проблеми, то договір продається колекторському агентству. Тоді позичальник буде розраховуватися вже з ним. Дозвіл на таку угоду від боржника не вимагається. Його ставлять перед фактом і повідомляють нові реквізити для оплати боргу.
На суд кредитори виходять тільки тоді, коли у клієнта є якесь ліквідне майно (дача або гараж в популярному районі, хороший автомобіль) або постійний дохід (пенсія або інші регулярні гарантовані виплати).
Щоб попередити прострочення, варто оформити пролонгацію. Її можуть надати як безкоштовно, так і за невелику комісію в розмірі до 10% від суми позики. До моменту розрахунку за договором обов’язково погашаються нараховані відсотки. Якщо позика була безпроцентною, то в продовженні термінів кредитування можуть відмовити або попросити оплатити певну суму.
Пролонгацію можуть надати як одноразово, так і багаторазово. Це визначається внутрішніми правилами кредитора. МФО встановлюють ліміт на термін дії пролонгації (15 або 30 діб) або домовляються про умови індивідуально. Продовження не відбивається в кредитній історії, тобто не псує її.