
























Наявність офіційної роботи має чимало переваг, в тому числі можливість звернення в банки і мікрофінансові організації для отримання кредиту. Широко поширена думка, якщо людина працює неофіційно, то розраховувати на схвалення заявки на надання позикових коштів не доводиться. Однак, це не так: зараз багато мікрофінансових компаній готові запропонувати позику без офіційного працевлаштування, причому оформити її часто можна не виходячи з дому. Розбираємося, на яких умовах надаються гроші і що для цього потрібно.
Зміст:
- Переваги онлайн-кредитування
- Яким вимогам повинен відповідати позичальник
- На яких умовах надаються гроші без офіційної роботи
- Яким чином кошти перераховуються позичальнику
- Варіанти погашення мікрокредиту
- Які заходи застосовуються до боржників
- Що робити, якщо немає можливості платити
Переваги онлайн-кредитування
Як правило, більшість позичальників воліють звертатися за позикою онлайн: цей спосіб дійсно має безліч плюсів в порівнянні зі стандартною схемою, коли потрібно їхати в офіс. Оформити онлайн кредит без офіційного працевлаштування також цілком реально. Все, що для цього потрібно – картка (на неї будуть зараховані кошти), комп’ютер або мобільний пристрій з виходом в інтернет, дані про документи і телефон. До основних переваг кредитування через інтернет відносять:
- можливість подати заявку в будь-який зручний час;
- відсутність необхідності витрачати час на відвідування офісу;
- високу швидкість розгляду заявки;
- швидке перерахування коштів на картку клієнта.
Клієнту потрібно знайти відповідну компанію, підібрати оптимальний варіант кредитування і заповнити необхідні дані. Завдяки тому, що зараз в інтернеті представлено безліч пропозицій, пошук найбільш вигідного рішення не викликає складнощів. Також МФО реалізують програми лояльності для постійних клієнтів (при повторному зверненні знижується процентна ставка).
Яким вимогам повинен відповідати позичальник
Для кожного, хто бажає отримати кредит без офіційного працевлаштування, гостро стоїть питання про те, як компанії відносяться до непрацюючих позичальників. Звичайно, для МФО важливо, щоб клієнт мав стабільний дохід, який дозволить йому своєчасно проводити всі виплати. Надання довідки з роботи в більшості випадків не потрібно, тому навіть якщо заявник не працює офіційно, це не означає, що йому не вдасться оформити позику. Найчастіше компанії висувають такі вимоги до претендентів:
- наявність громадянства і реєстрації;
- можливість надати відомості по двох документах (іноді досить паспорта);
- наявність картки для перерахування грошей (вона повинна бути оформлена на ім’я позичальника);
- досягнення повнолітнього віку.
Погана кредитна історія при зверненні в МФО не є проблемою. Як правило, багато організацій готові видати мікрокредит і тим, у кого раніше були труднощі з виплатами.
На яких умовах надаються гроші без офіційної роботи
МФО орієнтовані на надання позик на невеликі суми. Якщо ви плануєте покупку автомобіля або нерухомості, даний варіант, швидше за все, не підійде. Мікропозики – це, по суті, гроші до зарплати, призначені для вирішення нагальних проблем (спонтанна покупка, нестача коштів і т.д.). Термін кредитування – від 1 до декількох місяців. Процедура оформлення в більшості МФО не займе більше 1 години. Для цього потрібно:
- заповнити заявку на сайті обраної організації (зазначаються відомості про заявника, дані банківської картки, необхідна сума і ін.);
- дочекатися її схвалення (іноді заявникам надходить дзвінок від оператора, на який потрібно обов’язково відповісти);
- отримати гроші на картку (або іншим способом).
Потрібно враховувати особливості нарахування відсотків по мікрокредиту. За усталеною практикою вони нараховуються за кожен день користування позиковими коштами. Ставка знаходиться в межах від 0,5 до 3% (іноді зустрічаються пропозиції з більш високою процентною ставкою). Розрахунок відсотків по кредиту відбувається за такою схемою. Припустимо, ви оформили позику на 3000 гривень. Термін кредитування – 30 днів. Ставка – 2%. Виходить, переплата складе 1800 гривень, а всього виплатити потрібно 5800 гривень. Якщо оформити позику на два місяці, то розмір переплати збільшиться вдвічі і становитиме за 60 днів уже 3600 гривень.
Яким чином кошти перераховуються позичальнику
Найпоширеніший спосіб – це кредит без офіційного працевлаштування на картку. В цьому випадку заявнику при заповненні форми потрібно вказати номер своєї банківської картки. Після схвалення заявки кошти будуть переведені на «пластик». Потім їх можна зняти в банкоматі або ж відправити на електронний гаманець, здійснити покупку з використанням карти і т.д.
Ті клієнти, у яких немає картки або ж які не хочуть нею користуватися, можуть отримати гроші готівкою, але для цього доведеться відвідати офіс. Також в даний час все більше число організацій готові перерахувати кошти на електронний гаманець.
Варіанти погашення мікрокредиту
Розрахуватися з МФО також можна різними способами. Найбільш затребуваними вважаються платежі з картки або через термінал. Також допускається погашати борг за допомогою переказу з електронного гаманця або через салони зв’язку.
Якщо жоден з перерахованих вище варіантів не підходить, можна використовувати готівку. Але для цього потрібно прийти в найближчий офіс МФО.
Які заходи застосовуються до боржників
Тих позичальників, які не поспішають платити за кредитом, очікують не найсприятливіші наслідки. Відповідальність за непогашену позику може виражатися у вигляді накладення штрафів, передачі боргу колекторам або подачі заяви в суд. Перша міра – це накладення штрафних санкцій. При виникненні заборгованості розмір штрафу може перевищити суму мікрокредиту, так як його нарахування найчастіше відбувається за кожен день прострочення.
Якщо ж організація звернеться до суду, то виплачувати кошти боржник зобов’язаний на підставі судового рішення. Також нерідко застосовується і такий захід як передача боргу колекторам (причому представники колекторських агентств вимагають повернення боргу самими різними методами, в тому числі незаконними).
Що робити, якщо немає можливості платити
Навіть якщо ви брали кредит з наміром погасити його найближчим часом, іноді своєчасно розрахуватися з мікрофінансовою організацією неможливо з об’єктивних причин. Деякі позичальники в подібних ситуаціях воліють просто не платити, але таку поведінку не можна назвати правильною. Оптимальне рішення – це пролонгація.
Пролонгація є продовження терміну кредитування. Скористатися послугою можна в разі, якщо своєчасне погашення неможливо за будь-якої поважної причини (виникнення складної життєвої ситуації, втрата роботи, тривала хвороба тощо).
Для пролонгації слід звернутися в компанію з заявою. Якщо МФО прийме позитивне рішення, термін виплати позики відсунеться на певний час. Плюс пролонгації полягає в тому, що клієнт організації не потрапить в число боржників (тобто тимчасово не платити можна на законних підставах). Потрібно враховувати, що при продовженні терміну виплати мікрокредиту збільшиться і сума.
Таким чином, відсутність офіційного працевлаштування не повинно бути причиною відмови від звернення за кредитом. Багато мікрофінансових компаній працюють з тими позичальниками, які не працюють офіційно, але мають стабільний дохід. Головне, щоб потенційний клієнт відповідав встановленим вимогам і мав реальну можливість своєчасно погасити мікрокредит.