Онлайн-кредити оформляються через інтернет. Досить вибрати такого кредитора, де точно дадуть кредит, і клікнути «Оформити». Далі сервіс сам підкаже, як отримати заповітну суму.
Зміст:
- Особливості онлайн-кредитування
- Вимоги до претендентів
- Умови для потенційного клієнта
- Як порахувати суму платежу
- Як організована видача грошей
- Як погасити позику
- Порушення умов договору
- Рішення проблем з неплатежами
Особливості онлайн-кредитування
Процедура оформлення онлайн-кредиту повністю проходить в інтернеті. Вибравши вподобаного кредитора, пройдіть на його сайт. Тут слід зареєструватися в особистому кабінеті.
Сервіси пропонують заповнити стандартні відомості про:
- ПІБ;
- адресу реєстрації та проживання;
- данні документа, що посвідчує особу, ІПН;
- наявність доходу;
- телефонний номер.
Також система запропонує вказати параметри позики. Уважно заповнюйте всі поля. Помилки в записах, особливо в числових комбінаціях, неприпустимі. Сервіси автоматично перевіряють достовірність наданих відомостей.
Мобільний телефон потрібен для отримання і відправки СМС-повідомлень. З їх допомогою відбувається ідентифікація заявника при оформленні кредиту і при його видачі, при вході в особистий кабінет на сайті кредитора.
Вимоги до претендентів
Українські МФО кредитують тільки громадян країни. Вони повинні надати паспорт або ID-карту, а також ІПН. Якщо планується безготівковий переказ позики, вказується номер банківської картки.
Частина МФО готова співпрацювати з особами, які досягли повноліття (18 років). Інші вважають за краще працювати з тими, кому виповнився 21 рік. Граничний вік обмежується 60-75 роками.
Факт працевлаштування вказується, але не підтверджується. Аналогічна ситуація з доходами. Досить вказати суму щомісячних надходжень і їх джерело. Поручителі, застава чи інші види забезпечення вам не потрібні.
Адреси реєстрації та проживання можуть відрізнятися. Обмежень по тривалості проживання або регіону немає.
Умови для потенційного клієнта
Онлайн-кредитування зручне високою швидкістю реалізації всіх процесів. З моменту відправки заявки на перевірку до її схвалення проходить буквально 10-30 хвилин з урахуванням швидкості з’єднання.
Стандартні умови кредитування в МФО наступні:
- термін – до 60 діб за короткостроковими договорами і до 365 днів по більш тривалим;
- сума – до 30 000 грн при терміні дії договору до 2 місяців і до 100 000 грн, якщо він довший;
- ставка – від 0.01%.
За короткостроковими договорами вказується денна ставка. За середньо- і довгостроковим – річна.
МФО, які дають всім гроші, більш доброзичливі до клієнтів. Вони частіше за інших схвалюють заявки. Але такі кредитори надають менші суми (до 15 000 грн) на мінімальний термін (до 30 діб) і під максимальний відсоток. Якість кредитної історії враховується, але ставлення до її стану досить лояльне.
Деякі кредитори з метою залучення клієнтів тим, хто звертається до них вперше, готові видати позику під 0.01%. Сума договору обмежується 10 000 грн, а термін 7-15 днями.
Багато МФО відмовляються видавати позику за наявності чинного договору в цій же організації. На зобов’язання перед іншими кредиторами вони дивляться більш лояльно. Деякі враховують рекомендації щодо запобігання зайвої закредитованості клієнтів: якщо кредитні зобов’язання перевищують 40% доходу, в наданні кредиту можуть відмовити.
Як порахувати суму платежу
Якщо термін кредитування обмежується 30 днями, то відсотки нараховуються щодня. Використовується формула:
Платіж = Позика + Позика х (Ставка / 100%) х Дні
Простий приклад
Якщо взяти 8 000 грн (Позика) на 15 днів (Дні) під 0,5% в день (Ставка), то доведеться заплатити:
8 000+ 8 000 х (0,5% / 100%) х 15 = 8 600
Дострокове погашення
Якщо при тих же початкових умовах через 5 діб повернути 3 000 грн, то за перші дні нарахують відсотків:
8 000 х (0,5% / 100%) х 5 = 200 грн
Залишок боргу складе:
8 000 – 3 000 = 5 000 грн
Тоді за дні, що залишилися нарахують:
5 000 х (0,5% / 100%) х 10 = 150 грн
Разом при достроковому погашенні слід сплатити:
8 000 + 200 + 150 = 8 350 грн
Економія складе:
8 600 – 8 350 = 250 грн
Як організована видача грошей
Заявник отримує всю суму одним платежем. Кошти можуть перевести на рахунок банківської картки, відкритої в будь-якому банку країни, або надати готівкою. У першому випадку гроші надійдуть відразу після отримання заяви на їх видачу. Вкрай рідко допускається затримка до 3 діб, обумовлена специфікою роботи платіжних систем.
Якщо потрібна готівка, її нададуть в найближчому відділенні кредитної організації або її партнера. Тоді немає потреби вказувати або відкривати будь-який рахунок (банківський або картковий). Для посвідчення особи візьміть з собою паспорт або ID-карту. Плануючи отримання, враховуйте режим роботи офісу.
Більшість МФО при видачі не утримують ніяких комісій. Збір за перерахування коштів позичальникові оплачує кредитор.
Як погасити позику
Борг можна погасити в кінці терміну кредитування однією сумою. Мораторію на дострокове погашення, в тому числі часткове, немає. Відсотки нараховуються на фактичний залишок з урахуванням кількості днів користування повною сумою позики та після повернення її частини.
Кошти слід перерахувати за реквізитами, вказаними в електронній версії договору. На сайті кредитора уточніть безкоштовні способи погашення. В іншому випадку доведеться додатково сплатити комісію до 3-5%.
Деякі МФО реалізували можливість погашення через особистий кабінет позичальника. Тоді слід зайти на сайт кредитора, увійти в систему і перейти до відповідного розділу. Подальший порядок дій підкаже програма.
Порушення умов договору
Наслідки порушення умов кредитного договору прописуються в самому цьому документі. Слід розуміти, що після розрахункової дати як і раніше зберігається початкова (що залишилася) сума заборгованості і нараховуються:
- відсотки;
- пені;
- штрафи.
Санкції у вигляді підвищення ставки відсотка заборонені. Максимальна сума всіх нарахувань не повинна перевищувати початкову суму боргу більш ніж в 2 рази.
Закон передбачає можливість стягнення кредитної заборгованості через суд. За підсумками судових розглядів накладається стягнення на частину доходу боржника і на його майно. Це довго і клопітно, тому МФО воліють продавати борги колекторським агентствам.
Колектори нараховують максимально можливу суму заборгованості і для її отримання використовують всілякі прийоми, включаючи незаконні у вигляді регулярного психологічного тиску на боржника і його близьких по телефону або при особистій зустрічі.
Рішення проблем з неплатежами
Якщо є підстави підозрювати, що не вдасться повернути борг вчасно, бажано повідомити про проблему МФО. Вони можуть запропонувати пролонгацію. Але не всі кредитори йдуть назустріч клієнтам. Деяким необхідно документальне підтвердження важкої ситуації, через яку і виникли складнощі з поверненням боргу.
Переваги такого рішення:
- досить погасити тільки нараховані відсотки;
- ставка відсотка зберігається на колишньому рівні;
- не нараховуються пені і штрафи;
- даний факт ніяк не відбивається на стані кредитної історії.
Пролонгація іноді надається на платній основі. Можливо обмеження по її тривалості (до 30 днів) і кількості таких періодів (не більше 10 разів).