Мікрокредитування – один із найпростіших та найефективніших способів вирішення поточних фінансових проблем. Онлайн кредит у 9000 гривень у МФО оформити набагато простіше та швидше, ніж у будь-якому українському банку, де у потенційного клієнта обов’язково запросять купу довідок та копій документів про дохід, працевлаштування, наявність житлоплощі та не тільки. Позику можна отримати на банківську картку просто заповнивши заявку на офіційному сайті кредитора. Про основні особливості такого кредитування читайте в нашій статті.
Зміст:
- Як швидко знайти кредитора
- Які вимоги до клієнтів висувають кредитори
- Наскільки законне надання кредиту онлайн
- Відмова у кредитуванні: основні причини
- Скільки коштує кредит: розрахунок відсотків
- Варіанти отримання грошей
Як швидко знайти кредитора
На українському ринку зареєстровано та надають послуги кілька десятків мікрофінансових організацій. Принципи їх роботи багато в чому схожі: кредитор отримує заявку у вигляді заповненої анкети позичальника і приймає рішення про надання позики або відмови. Завдання клієнта – підібрати МФО із найбільш вигідною пропозицією. Щоб це зробити, скористайтесь нашим сайтом.
У каталозі на веб-ресурсі зібрані пропозиції від усіх перевірених кредиторів: ви можете відсортувати їх:
- за рейтингом;
- найменшою відсотковою ставкою (для постійних клієнтів, для новачків);
- сумі кредитування, яка вас цікавить;
- максимальному терміну дії договору та інших факторів.
Якщо ви користуєтеся подібними послугами вперше, обов’язково зверніть увагу на МФО з вигідними акціями для нових користувачів. Часто за першої реєстрації компанії з метою залучення клієнтів надають мікрокредити під 0%.
Які вимоги до клієнтів висувають кредитори
Часто в рекламах сервісів онлайн-кредитування намагаються представити компанію у вигідному світлі, розповідаючи, як швидко і без зволікань оформляється кредит «за паспортом». Це не означає, що МФО не перевіряють тих, хто звернувся, і не висувають жодних вимог. Звичайно, їх менше, ніж у банках, але перш ніж заповнювати анкету варто поцікавитися, чи готова організація співпрацювати з вами апріорі. Серед найпоширеніших вимог сервісів:
- Вік позичальника – від 18 і більше. Неповнолітні не можуть брати на себе фінансові зобов’язання, незважаючи на те, що вже в 16 отримують перший паспорт. Деякі кредитори насторожено ставляться до молоді, надаючи кредити тільки тим, кому вже виповнилося 20 і більше років. Перед заповненням анкети переконайтеся, що за віком ви підходите.
- “Кредит за паспортом” означає, що МФО запросить персональні дані користувача, включаючи інформацію з документів. Дехто просить зробити скан-копію або фото першої сторінки паспорта. Із цього випливає ще одна вимога – наявність українського громадянства. Паспорт громадянина іншої держави не підійде.
- Постійний прибуток. Організація не проситиме у людини копію трудової книжки чи довідки, але в самій анкеті необхідно вказати, чи працюєте ви, ким і де. А також написати орієнтовний розмір місячного доходу. Якщо не надати цієї інформації, у видачі коштів з великою ймовірністю відмовлять, оскільки кредитору не зрозуміло, як клієнт планує погасити борг.
- Відсутність прострочок за кредитами у минулому. Погана кредитна історія може стати перешкодою в отриманні коштів онлайн. Ряд МФО «закривають очі» на короткі прострочення, які були закриті, але точно не співпрацюватимуть з людиною, яка не виплатила заборгованість. Навіть якщо це сталося 5-10 років тому.
Деякі компанії співпрацюють тільки з клієнтами, офіційно працевлаштованими. Це рідко прописують у вимогах, але за відсотком відмов студентам та безробітним можна зрозуміти причину.
Наскільки законне надання кредиту онлайн
Ринок мікрокредитування в Україні регулюється кількома нормативними актами. Фактично МФО здійснюють свою діяльність відповідно до тих самих законів, які застосовуються щодо всього ринку споживчого кредитування. Такі компанії мають ліцензії. Легальність роботи можна перевірити на офіційному сайті НБУ.
На нашому сайті зібрано інформацію лише про легальні мікрофінансові організації. Якщо ви виберете кредитора з представленого списку, можете бути впевнені у його сумлінності.
Скільки коштує мікрокредит та інші умови кредитування
Більшість МФО, що здійснюють обслуговування клієнтів дистанційно (через інтернет), надають позики лише на короткий термін: від 7-14 до 30-31 доби. Користувач у встановлених межах самостійно вибирає, на скільки днів укладати договір.
Сума може змінюватись від 2-5 тис. грн до 50 тисяч і більше. Позику в 9000 грн можна отримати практично у всіх МФО – це не критична сума, її видають навіть новим користувачам.
Розмір процентної ставки може становити від 1,5 до 2,5-3% за день користування коштами. Зручно, що при достроковому погашенні заборгованості клієнт платить менше.
Відмова у кредитуванні: основні причини
Відсоток відмов у МФО може становити від 10% до 50% включно. Це залежить від конкретної компанії, її вимог до потенційних позичальників, глибини перевірки та інших факторів. Причини відмови зазвичай не називають, проте ми можемо вказати на деякі з них:
- користувач припустився помилки у заповненні анкети (робот виявив розбіжності у прізвищі, віці, даних із документів та автоматично відхилив заяву);
- людина внесла в заявку явно неправдиву інформацію (обманювати МФО малоперспективно, оскільки алгоритми перевірки позичальників досить складні, а компанії мають у своєму розпорядженні велику кількість баз даних про фізичних осіб – обман виявити легко);
- користувач оформляв у минулому позику і припустився прострочення, довго не виходив на зв’язок тощо;
- клієнт має кілька діючих позик, загальна сума яких більш ніж на 50% перевищує місячний дохід (МФО розцінюють це як надмірне фінансове навантаження).
Відмова може стати наслідком того, що ви неуважно вивчили вимоги конкретного кредитора і просто не підходите йому за якимись параметрами.
Скільки коштує кредит: розрахунок відсотків
На офіційному сайті МФО є кредитний калькулятор, де зазвичай одразу видно, яку суму доведеться повернути, якщо позичати 9000 гривень на певний термін. Розрахувати відсотки можна самостійно, знаючи розмір ставки.
Припустимо, що ви оформляєте онлайн-кредит на 9 тис. грн на 2 тижні. МФО зазначило, що бере за послугу 1,7% на добу. Це означає, що щодня компанія додаватиме до вашого боргу 1,7% від 9000 грн. Це 153 грн.
За 14 днів відсотками «накапає» 153 х 14 = 2142 гривні. Наприкінці терміну вас попросять повернути 9000+2142=11142 грн.
Варіанти отримання грошей
Якщо компанія схвалила заявку, вам запропонують:
- Перерахувати кошти на банківську картку, оформлену на ваше ім’я. Попередньо ви пройдете процедуру верифікації (перевірки) на сайті МФО – просто дотримуйтесь запропонованої інструкції.
- Отримати гроші готівкою у касі кредитної організації. Деякі компанії мають наземні офіси та видають позики готівкою у власних касах.
- Надати для перерахування коштів електронний гаманець. Така опція працює не у всіх організаціях.
Чи можна «забути» про кредит і не платити
У жодному разі не слід недбало ставитися до фінансових зобов’язань. Онлайн-кредит нічим не відрізняється від звичайного, отриманого у банку. За його невиплату передбачено безліч санкцій:
- Штрафи відповідно до укладеного кредитного договору, які значно збільшать розмір заборгованості.
- Регулярні дзвінки та листи від кредитора.
- Продаж боргу колекторам, які можуть надзвонювати не лише недобросовісному позичальнику, а й його найближчому оточенню. Погодьтеся, неприємно, коли про борги дізнаються родичі, друзі та колеги по роботі.
- Притягнення до адміністративної відповідальності через суд, а також виплата присудженого боргу.
- Невиплата кредиту назавжди зіпсує кредитну історію. Ви можете не повернути 9 тис. грн, а через 10 років (коли забудете про інцидент) вам відмовить в іпотеці.
Що робити, якщо не можете повернути борг у встановлений термін
Більшість кредиторів надають послугу пролонгації (продовження) договору. Клієнту достатньо оплатити компанії вже нараховані відсотки, щоби договір був продовжений на новий термін. Тривалість цього терміну може становити від 3-7 до 30 днів – читайте про умови пролонгації на сайті вибраної МФО.