У сучасних умовах отримання кредиту на 15 000 гривень на карту не становить особливої складності. Багато мікрофінансових організацій готові запропонувати подібні послуги потенційним клієнтам. Звичайній людині залишається лише одне – правильно обрати кредитора. Зробити це можна у різний спосіб. Найпростіший – переглянути рейтинг МФО на нашому сайті за параметром, що вас цікавить. При виборі звертайте увагу на таке:
- Наявність у компанії відповідної ліцензії. Саме на нашому сайті представлені лише ліцензовані організації. Переконатися в легальності роботи МФО можна, перевіривши номер ліцензії на предмет актуальності.
- Відсоткова ставка. За першого оформлення позики частина компаній надає знижку «Кредит під 0,01%». Це добрий спосіб заощадити. Повторне оформлення кредитного договору буде можливим лише під певний відсоток. Чим він нижчий, тим дешевше обійдеться позика у результаті.
- Термін кредитування. Якщо гроші потрібні на тиждень, навряд чи доведеться шукати відповідне МФО – всі компанії здатні надавати кошти на короткий термін. При оформленні онлайн-позики на місяць шукайте компанії, де готові укласти договір оферти на зазначений період, оскільки частина організацій надає гроші в борг лише на 14 або 21 день з можливістю подальшої пролонгації.
Клієнтам, які часто користуються послугами мікрофінансових компаній, нерідко пропонують індивідуальні знижки. Якщо ви вже кілька разів співпрацювали з одним кредитором, не завжди варто шукати нового – перевіряйте пошту щодо вигідних ексклюзивних пропозицій.
Зміст:
- Основні вимоги до потенційних клієнтів МФО
- Чому відмовляють позичальникам
- Як розраховують відсотки
- Основні варіанти отримання коштів
Основні вимоги до потенційних клієнтів МФО
Реклама більшості мікрофінансових компаній розповідає, як легко та просто може взяти онлайн-кредит будь-яка людина. Це не зовсім відповідає дійсності. Кредитори справді пред’являють користувачам значно менше вимог, ніж банки. Але ці вимоги є. Кожна компанія має свої, але є й низку спільних для всіх. Наприклад:
- позику можуть надати лише повнолітньому. Обмеження за мінімальним віком клієнта – 18+ та більше. Ряд компаній співпрацюють з особами, які досягли віку 21-22 роки. Деякі з тими, кому виповнилося 24 і більше. Перш ніж заповнювати анкету, зверніть увагу на це обмеження.
- позичальниками можуть стати лише громадяни України. Дані паспорта потрібно внести в анкету – без цього отримати гроші в борг не вийде.
- факт працевлаштування. Компанія захоче переконатися, що ви можете виконувати взяті на себе зобов’язання. Копію трудової книжки не вимагають, проте просять вказати в анкеті, де працює людина, посада, заробітна плата. Безробітним часто відмовляють.
- відсутність чинних позик. Це не є обов’язковою умовою. Але компанії перевіряють, чи не оформлена на конкретну особу інші кредити. Надмірне фінансове навантаження створює серйозні ризики прострочень та неповернення.
Частина МФО хвалиться тим, що готова видати позику людині з зіпсованою кредитною історією. Деякі кредитори лояльно ставляться до користувачів, які допускали прострочення в минулому. Але тільки в тому випадку, якщо кредит у результаті було погашено, а прострочення не були регулярними. Якщо історія клієнта зіпсована неповерненими за договором коштами, навряд чи компанія погодиться співпрацювати.
Як регулюється ринок онлайн-кредитування в Україні
Люди, які раніше не брали позики в МФО, нерідко сумніваються, чи законна діяльність подібних кредиторів. Слід звернути увагу, що компанії діють відповідно до актуального законодавства України та підпорядковуються законам «Про споживче кредитування». Інакше кажучи, з їхньої діяльність поширюються самі правила і норми, яким підпорядковуються банківські структури країни. Це законно.
Розмір онлайн-кредиту залежить від кількох факторів:
- умов компанії. Плануючи зайняти 15 тис. грн, шукайте МФО, що кредитує на таку суму.
- параметрів позичальника. Ряд організацій клієнтам-новачкам пропонують у борг невеликі суми 3-5 тис. гривень. У разі повторного звернення максимальний розмір позики може бути збільшений.
Терміни кредитування людина визначає самостійно у запропонованих рамках. Є організації, які надають онлайн-позику на короткий період – від 3 до 14 діб, є ті, хто видає позики на місяць та більше.
Розмір ставок у середньому становить 2-2,5%. Є компанії, які надають дешеві позики під 1,5% на добу, є ті, хто просить до 3% на добу та вище. Ознайомитись з умовами різних організацій можна на сторінці нашого сайту.
Чому відмовляють позичальникам
Схвалення проходять далеко не 100% заявок щодо отримання кредиту в 15 000 грн на картку. Основна причина відмов – не відповідність даних, наданих користувачем, вимогам організації. Компанії рідко пояснюють, чому не бажають кредитувати конкретну людину. Але основні причини відмов полягають у наступному:
- В анкеті людина припустилася критичних помилок: неправильно вказала номер документа, дату народження, зробила друкарську помилку в імені. Спробуйте виправити дані та подати заявку повторно.
- Користувач вносить в анкету свідомо неправдиві дані. Наприклад, безробітний пише, що він працевлаштований, показує вигадану роботу та ін. Сучасні системи перевірок досить швидко виявляють обман і автоматично відправляють відмову.
- Клієнт запитує в організації надто велику суму. Компанія може запропонувати менший розмір позики або просто відмовити.
- У кредитній історії «засвітилася» інформація про непогашені прострочені позики.
Остання причина – критична. Навіть якщо не закрити борг у 2012 році, оформити онлайн-кредит сьогодні практично неможливо.
Як розраховують відсотки
Розрахунок відсоткових ставок на більшості офіційних сайтів МФО відбувається автоматично. Достатньо вказати у формі заявки, яку суму плануєте взяти на конкретний період, щоб побачити, які гроші потрібно буде повернути наприкінці дії договору.
Рахувати відсотки просто. Плануєте оформити кредит у 15 000 гривень на карту строком на 10 днів під 2,1% на добу? Рахуємо:
2,1% від 15 000 грн = 315 грн – стільки система налічує за 1 добу користування грошима;
315 х 10 = 3150 грн – за 10 діб.
Разом до повернення: 15000 + 3150 = 18150 грн.
Основні варіанти отримання коштів
Найпростіший спосіб взяти гроші у МФО – зазначити у заявці номер банківської картки. Важливо, щоб картка належала заявнику, і кінцевий термін її дії був більше місяця. Компанія запропонує пройти процедуру верифікації, щоб переконатися, що картка активна і знаходиться у вас.
Після схвалення заявки та укладання договору кредитування кошти на картку надходять протягом 1-3 хвилин.
Можна також отримати гроші готівкою, але тільки в МФО, які мають наземні офіси. Усю процедуру перевірки ви проходите онлайн. Після схвалення заявки, приїжджаєте до офісу, підписуєте паперовий договір на обслуговування та отримуєте кошти у касі.
Що буде, якщо не гасити заборгованість
«Грати у хованки» з МФО – справа не вдячна. Неповернення коштів за чинним договором спричинить чимало проблем:
- Компанія просто обірве телефон із вимогами повернути кошти. У разі передачі боргу колекторам існує ризик, що дзвонити будуть не тільки недобросовісному позичальнику, а й всьому найближчому оточенню – рідним, друзям, сусідам, колегам по роботі.
- Прострочення – це штрафні санкції. Борг помітно зросте протягом кількох днів.
- МФО має право передати справу до суду та вимагати з клієнта заборгованість у судовому порядку.
Пам’ятайте, що відмова від погашення боргу – прямий шлях до зіпсованого КІ. Згодом, жоден кредитор не погодиться співпрацювати.
Варіанти продовження договору кредитування
Якщо не вдається своєчасно повернути борг, користуйтеся функцією пролонгації. Продовження термінів кредитування є практично в кожній МФО. Суть пролонгації полягає в наступному:
- вибираєте термін продовження (від 3 до 30 діб в залежності від умов кредитора);
- сплачуєте відсотки, нараховані за попередній період користування коштами;
- отримуєте автоматичне продовження договору.
Пролонгація дозволяє не виходити на прострочення і уникнути великих штрафів.