Онлайн кредит – доступна можливість отримати в борг гроші до зарплати на картку. Мікрофінансові організації, на відміну від банків, охоче укладають угоди з власниками низького кредитного рейтингу, боржниками, людьми без офіційного працевлаштування. Також деякі МФО пропонують новим клієнтам позики під 0%, а постійним – зменшують розмір комісії за такою угодою при своєчасному погашенні зобов’язань за поточною.
Зміст:
- Вимоги МФО до позичальників
- Суми, терміни, відсоткові ставки, швидкість оформлення
- Приклад розрахунку відсотків по мікропозиці
- Способи отримання кредиту: готівкою, на картку
- Як погасити кредит
- Що буде, якщо не повернути борг: штрафи, колектори
- Пролонгація
Вимоги МФО до позичальників
Клієнтами сервісу видачі мікропозик можуть бути:
- громадяни України,
- старше 18 років,
- не судимі,
- з постійною пропискою,
- дійсним паспортом та ІПН,
- банківською карткою з позитивним залишком (від 1 грн),
- контактним телефоном.
Заявка на отримання грошей до зарплати на картку – це анкета, яку потрібно заповнювати уважно і чесно. У кожної МФО вона виглядає по-своєму, але в середньому організації просять потенційних клієнтів надати паспортні дані, інформацію про прописку, трудової діяльності, рівні доходів, рухоме та нерухоме майно в власності.
У компаній, які займаються мікрокредитуванням, є право на перевірку персональних даних за запитом до компетентних органів, за базами даних, сервісів. Тому немає сенсу навіть намагатися прикрасити реальний стан справ при вказівці рівня доходів або майна у власності, при виявленні найменших невідповідностей і обману заявку відхилять.
Суми, терміни, відсоткові ставки, швидкість оформлення
Скільки грошей вийде взяти – залежить від обраного сервісу кредитування. Мінімальний розмір позики, як правило, становить 500 грн, максимальний на термін до 4 тижнів – 10 000 грн. При цьому новим клієнтам, особливо з проблемною кредитною історією, зазвичай багато не схвалюють.
На повернення позики одержувачу дається від 3 до 30 днів. Відсотки за користування нараховуються відповідно до того, на який термін видані гроші, і нарахування відбувається щодня.
Важливо стежити за тим, щоб МФО отримала гроші до закінчення терміну, зазначеного в договорі на позику. Найчастіша проблема з несвоєчасними погашеннями боргів пов’язана з тим, що банківські перекази не завжди надходять одержувачу миттєво. Клієнт впевнений, що розплатився, а кредитор вважає його боржником і має право накласти штраф за прострочення.
Розмір відсотків за користування кредитними коштами законодавчо не обмежений. В середньому, у мікрофінансових компаній в Україні зустрічається три види пропозицій:
- позики до 5000 грн під 0% для нових клієнтів;
- невеликі кредити під 0,01% -0,05%;
- гроші до зарплати під ~ 0,5%.
При погашенні боргу до закінчення строків у договорі відсотки сплачуються тільки за дні фактичного користування позиковими коштами. При цьому деякі організації вважають за краще відразу встановлювати фіксовану суму повернення, таким відправляти гроші заздалегідь немає сенсу.
Головний плюс онлайн-мікропозик – швидкість. На сайтах, представлених на сторінці, анкети-заявки розглядають від 1 хвилини. Порядок дій такий:
- потенційний позичальник заповнює заявку;
- система перевіряє дані автоматично за кілька секунд;
- оператор переглядає заявку вручну і схвалює, при відсутності порушень;
- менеджер дзвонить клієнтові для узгодження деталей відправки коштів на картку.
Приклад розрахунку відсотків по мікропозиці
На сайтах, які пропонують отримати гроші до зарплати на картку онлайн, встановлені зручні калькулятори для розрахунку підсумкової суми повернення. У калькуляторі досить вибрати бажану кількість грошей і терміни повернення, щоб побачити скільки потрібно буде віддати і коли.
Приклад розрахунку
Припустимо, компанія пропонує кредит під стандартну відсоткову ставку 0.01% на добу від залишку і фіксовану комісію до 1,9% в день, в залежності від платоспроможності позичальника. Таким чином виходить, що вартість позики в 1000 грн в день буде дорівнює від 0,01% до 1,91% – 1-19,1 грн. Копійки, в порівнянні з тим, як ця тисяча здатна виручити.
Способи отримання кредиту: готівкою, на картку
Мікрокредитні сервіси пропонують, як правило, два варіанти передачі грошей позичальникові: готівкою і на картку. Варіант з готівкою буде особливо зручним для жителів обласних центрів, в яких чимало офісів МФО і пунктів видачі позик. Для тих же, хто з певних причин не хоче їхати в офіс або не має такої можливості, є альтернатива – прийняти позику переказом на картку будь-якого чинного в Україні банку. Головне, щоб на ній була активована можливість прийому вхідних операцій через інтернет і на залишку було не менше 1-2 грн.
Отримувати гроші готівкою вигідно, коли:
- Банк бере комісію з вхідних операцій, а ви не хочете її платити.
- Потрібні саме готівкові гроші.
- Потрібен паперовий договір.
Вибрати картку краще, щоб:
- Не їхати за грошима.
- Прийняти переказ в будь-який час доби.
- Потрібні кошти на банківському рахунку для віддаленої оплати.
Іноді МФО проводять акції, в рамках яких одержувачі готівки або ж переказів на картку отримують більш вигідні умови кредитування.
Тому так важливо читати всі представлені діючі акційні пропозиції перш, ніж починати заповнювати анкету-заявку.
Як погасити кредит
Реквізити та детальна інструкція того, як погасити кредит, є на сайті кредитора. У випадку з онлайн-сервісами шукати інформацію краще в особистому кабінеті користувача або запитувати по телефону. Виплачувати можна не тільки разом всю суму, а й частинами щотижня, якщо термін кредитування перевищує 2 тижні.
Левова частка кредиторів пропонує клієнтам погашати позикові кошти тим же способом, як вони їх отримували. До певної дати, узгодженої в рамках кредитного договору, позичальник зобов’язаний зробити переказ на реквізити МФО певної суми з включеними в неї відсотками за користування грошима. Крім переказу з картки, можна приїхати в офіс компанії або узгодити з нею можливість пересилки через систему грошових переказів.
Що буде, якщо не повернути борг: штрафи, колектори
Кредитні організації працюють в законодавчому полі. Тому немає сенсу намагатися їх обманювати, ховатися, відмовлятися від виконання взятих на себе зобов’язань по поверненню коштів. Прострочення в МФО, як і в банках, негативно позначаються на кредитному рейтингу.
У разі порушення термінів погашення позики кредитор залишає за собою право застосувати до боржника штрафні санкції. Крім цього, з часом борг може бути перепроданий в колекторське агентство. В такому випадку стяганням заборгованості будуть займатися вже інші люди і на інших умовах.
Пролонгація
У всіх людей, навіть самих надійних, трапляються непередбачені обставини, на цей випадок кредитні компанії надають клієнтам спеціальні можливості для пролонгації боргів. Але важливо звертатися із запитом якомога раніше, щоб отримати максимально вигідні умови:
- продовження термінів повернення без штрафів;
- перекредитування;
- припинення нарахування відсотків з фіксованим штрафом.
Детальніше про те, який підхід в разі неможливості повернення в термін практикує обрана вами компанія, обов’язково детально розкажуть її менеджери по телефону або в рамках особистої зустрічі в офісі.