Кредит з діючими простроченням – значний ризик і для позичальника, і для кредитора. Перший може потрапити в ще більші борги, другий – залишитися без виданої позики. Банки не працюють з такими клієнтами. У непростій ситуації виручать мікрофінансові організації, що пред’являють до позичальників менш жорсткі вимоги.
Зміст:
- Які переваги надає онлайн кредит
- Подача заявки
- На що дивиться МФО
- Умови надання кредиту
- Розрахунок відсотків
- Як отримати
- Як погасити
- Що буде, якщо не віддавати борг
- Що таке пролонгація
Які переваги надає онлайн кредит
Прострочення – це порушення термінів платежу. Від неї ніхто не застрахований, навіть порядні і відповідальні громадяни. Гроші можуть раптово знадобитися на незаплановані витрати або рефінансування боргу.
МФО, на відміну від банків, активно пропонують онлайн-кредитування. Послуга не обмежена схваленням по інтернету – мова і про негайне переведення коштів на картку. Суму, термін і спосіб погашення ви задаєте самі. Ніякі довідки не знадобляться, в чергах стояти не доведеться. Головне і самому проявити пильність, уточнити, чи є у МФО ліцензія. В Україні подібних організацій безліч, серед відомих: Moneyveo, «Швидко Гроші», Alexcredit, «Мегагроші», Creditlife, Global Credit та ін. Хоча вони лояльно дивляться навіть на важкі випадки, взяти кредит з відкритими простроченнями у одній і тій же МФО повторно не вдасться.
Подача заявки
Ось що потрібно зробити ще до подачі заявки:
- переглянути власну кредитну історію на сайті УБКІ;
- вивчити список мікрофінансових організацій на цій сторінці і вибрати ту, чиї умови підходять;
- уточнити статус МФО – чи давно відкрилася, чи є ліцензія;
- зареєструватися на її сайті.
У заявці зазначаються:
- ПІБ,
- дата народження,
- місце роботи,
- серія та номер паспорта,
- телефон,
- контакти близьких людей (вони повинні бути в курсі того, що відбувається).
Прив’язуйте іменну банківську картку, вичитуйте договір і підтверджуйте його.
На що дивиться МФО
Вимоги до позичальника у МФО більш щадні, ніж у банків. Цілком можна розраховувати на кредит з відкритими простроченнями і маючи до того ж більш старі темні плями у фінансовій історії. Загальні вимоги: вік – від 18 до 65 років, наявність стабільного доходу, постійна реєстрація в місті / області видачі кредиту, підтвердження особи.
МФО цінують, коли їм надають надлишкову інформацію (заповнюйте не тільки обов’язкові поля). Вона повинна бути правдивою, адже менеджери прискіпливо перевіряють анкети. Намагатися щось приховати від кредитора – значить, даремно витрачати час обох сторін. Надалі довіру мікрофінансової організації доведеться виправдовувати. Якщо ви вчасно розраховуєтесь, то і ліміт зростає. Для кредитора важлива відповідальність за його позиками, а не ваші помилки з взаємодії з банками в минулому.
Існує кілька «Лайфхаків», що ведуть до схвалення позики. Наприклад, чим коротше термін, тим вище шанс позитивного результату.
Умови надання кредиту
Переходимо до математики. Давайте подивимось на суми, які видають кредитні контори, терміни, відсоткові ставки, а також те, скільки часу займає виплата.
Позики для нових клієнтів зазвичай невеликі – 1-5 тис. грн. МФО не хочуть ризикувати зі старту – це та сума, якої їм не шкода втратити. Ліміт повторної позики збільшується до 10-15 тис. грн. Постійні клієнти мають право розраховувати на зростання ліміту і зниження ставки. Однак не слід думати, що на гроші від МФО можна купити машину або заплатити перший внесок по іпотеці. Мікрокредити – це суми іншого, набагато меншого порядку.
Ставка в середньому коливається від 0,01 до 1,9%, термін – від 1 дня до місяця, однак зустрічаються і позики, розтягнуті на 3 міс. Перші кредити, трапляється, видають під 0% – так МФО залучають аудиторію і промацують її. В цілому звертайте увагу на акції – реально заощадите.
Заявку розглядають від 5 до 20 хв. Слідом – ви отримуєте гроші, навіть маючи кредит з поточними простроченнями.
Розрахунок відсотків
На сайті кожної МФО є калькулятор: ви задаєте бажану суму, термін і відразу бачите підсумкову суму (досить потягнути повзунки). Зручно. Ніяких прихованих опцій.
Сума складається з «тіла» кредиту (припустимо, вам потрібна 1 тис. грн) і комісії. Під комісією розуміється та сама процентна ставка. Вона застосовується до кожного дня. Скажімо, кредит – 1 тис. грн, ставка – 1%, термін 7 днів, підсумкова виплата – 1,07 тис. грн. Якщо договір розрахований на тривалий термін, розраховуватися за вкладами з МФО належить кожні 10 днів.
Додамо до теорії крапельку практики – згадаємо пару МФО. Перейшовши на сайт MoneyBoom і скориставшись калькулятором компанії, ви дізнаєтеся, що позика в 1 тис. грн на 7 днів виллється в 1,123 тис. грн, а 2 тис. грн, взяті у CashUp на 14 днів, встануть в результаті в 2,546 тис. грн.
Як отримати
Тут два варіанти:
- переказ на картку українського банку,
- отримання готівки в найближчому відділенні МФО.
У першому випадку гроші повинні прийти відразу після схвалення заявки. Якщо МФО видає позики тільки готівкою, доведеться проїхатися до офісу.
Як погасити
Знову ж таки, дві альтернативи – онлайн і оффлайн. Способів більше:
- банкомат,
- термінал,
- каса в банку (або на пошті),
- інтернет (через особистий кабінет банку).
Реквізити мікрофінансової організації потрібно виписати заздалегідь. Враховуйте, що переказ не завжди моментально «прилітає» на рахунок МФО, особливо у вихідні, що веде до випадкових прострочень.
Що буде, якщо не віддавати борг
Відповідальність наздоганяє недбайливого позичальника у вигляді штрафів (пені) та дзвінків з колекторських агентств. Справа може дійти до суду, не кажучи про те, що колектори замучать дзвінками ваших близьких і родичів, що зіпсує відносини. Надалі злісному неплатнику не дасть позику жодна МФО.
Пора на основі наведених даних скласти приблизний портрет ідеального кредиту. Його складові:
- оформлення – не виходячи з дому,
- без табу на певні групи громадян (домогосподарки, пенсіонери, студенти, фрілансери),
- з документів досить паспорта та ідентифікаційного коду (ІПН),
- низький відсоток,
- немає прихованих комісій,
- можливе дострокове погашення,
- швидке заповнення заявки
- відсутність необхідності в поручителях,
- оперативна служба підтримки (чат, соцмережі, телефон, e-mail),
- офіси – по всій країні,
- миттєвий переказ,
- вільна пролонгація.
Що таке пролонгація
Не поспішайте впадати у відчай, якщо немає грошей на погашення кредиту в строк. Часто договором передбачається пролонгація – продовження з виплатою відсотків за минулі дні і пені (зазвичай 1% від суми позики). Це кращий вихід із ситуації. В очах МФО ваша репутація не постраждає. Багато контор дозволяють продовжувати договір необмежену кількість разів.
Підібрати кредит з простроченнями на картку без відмови ви можете прямо на цій сторінці. Пам’ятайте, що МФО ризикують своїми фінансами, тому розплачуйтесь вчасно, щоб в перспективі не втратити майно. Звернення до мікрофінансової організації за своєрідною матеріальною допомогою – це не тільки можливість обзавестися потрібною сумою (на завершення ремонту, лікування, невідкладну покупку) в важкий момент (затримка пенсії, зарплати, допомоги), а й цілком легальне поліпшення кредитної історії. Головне – серйозно ставитися до фінансових зобов’язань.