Онлайн кредит – це можливість оформити позику, не відвідуючи офіс фінансової організації. У сучасному світі інтернет технологій і гаджетів процедурою віддаленого кредитування нікого не здивуєш. Кожен великий банк, МФО має свій сайт, де, не виходячи з дому, можна заповнити спеціальну форму і залишити заявку на схвалення позики в розмірі певної грошової суми.
Онлайн кредит з 18 років доступний для жителів України так само, як для громадян інших країн. Досить увімкнути ПК або взяти в руки мобільний пристрій, вибрати відповідну мікрофінансову організацію, щоб незабаром отримати суму на покупку бажаного.
При оформленні позики важливо відповідати вимогам, що пред’являються до позичальників. Інакше вам відмовлять без докладного розгляду заявки. Вони такі:
- наявність громадянства України;
- відповідність віковим обмеженням – від 18 до 65 років;
- пред’явлення 1-2 документів, що посвідчують особу;
- мати постійну реєстрацію.
Зміст:
- Швидкість оформлення, терміни і суми
- Як розрахувати відсотки по кредиту
- Способи отримання і погашення кредиту
- Відповідальність за непогашення позики
- Пролонгація договору
Швидкість оформлення, терміни і суми
Після прийняття рішення про отримання кредиту з 18 років потрібно вибрати відповідну мікрофінансову організацію, перейти на її інтернет-ресурс, де є форма для подачі заявки на позику. Можна залишити заявку на отримання грошової суми під відсотки в декількох МФО і чекати відповіді.
Спосіб подачі анкети простий. Потрібно уважно заповнити всі поля, надати скан паспорта. Іноді потрібно пред’явити копію трудової книжки, довідку про заробітну плату та інші документи. Після відправки інформації слід чекати, коли на зв’язок вийде менеджер. Протягом 5-30 хвилин ви дізнаєтесь результат.
Кредит онлайн в Україні можна отримати на різну суму. За розміром коштів позики можна розділити на 3 групи:
- дрібні – від 100 до 5 тисяч гривень;
- середні – від 5 до 20 тисяч гривень;
- великі – більше 20 тисяч гривень.
Термін кредитування позичальники, які звертаються в мікрофінансові організації, вибирають з трьох варіантів: короткостроковий (до тижня), середньостроковий (1-30 днів), довгостроковий (понад 45 днів).
На відміну від великих банків, кредити в МФО видають під великі відсотки, але і схвалюють їх набагато частіше. Високий відсоток пов’язаний з ризиками, які несе організація.
Як розрахувати відсотки по кредиту
Перш ніж оформляти заявку на сайті на певну суму, скористайтесь кредитним калькулятором, щоб дізнатися розмір щомісячних внесків. Спеціальна програма здатна дати точне уявлення про терміни повернення грошових коштів з відсотками.
Щоб стала зрозуміла картина, скільки вам доведеться переплатити за кредитом, скористайтеся простою формулою. Вона допоможе швидко розрахувати відсотки:
- візьміть суму кредиту, наприклад, 20 000 грн;
- розділіть її на 100;
- помножте отриманий результат на кількість відсотків за ставкою, наприклад, 17%;
- зробіть розрахунки: 20 000/100 * 17 = 3 400 грн.
Способи отримання і погашення кредиту
Якщо ви вибрали суму, дізналися, скільки потрібно переплатити, залишили заявку на сайті, незабаром з вами зв’яжеться консультант. Він повідомить, схвалений займ чи ні. При позитивній відповіді позичальник отримає бажану суму.
При оформленні кредиту онлайн не потрібно відвідувати офіс фінансової організації, щоб забрати гроші. Схвалені кошти переводять на картку. Договір підписується за допомогою електронного підпису.
З цього моменту у вас з’явилася обов’язок вносити в термін платежі за позикою заздалегідь обумовленим способом.
Відповідальність за непогашення позики
Отримати кредит з 18 років на картку неважко. Набагато складніше вчасно робити внески, не пропускаючи дату платежу. Мікрофінансові організації видають позики відповідно до законодавства. Оформляючи її через інтернет, ви підписуєте договір, що має юридичну силу. На його підставі, МФО може вимагати своєчасної виплати кредиту і звернутися до суду в разі потреби.
Якщо позичальник пропустив дату платежу, йому нарахують пені за прострочення. Борг збільшиться, і його все одно доведеться оплатити з урахуванням пені. Затягувати з цим не варто.
Наступним кроком при несплаті боргу стане звернення до колекторів і в суд. Швидше за все, судовий розгляд закінчиться на користь мікрофінансової організації. Після цього, за справу візьмуться судові пристави, і борг буде стягуватися в примусовому порядку.
Таким чином, позичальникові загрожує наступний список заходів, якщо він відмовився виплачувати внески по кредиту:
- призначення пені і штрафів;
- стягнення заборгованості колекторами і спеціальними службами компанії;
- звернення в судові інстанції для стягнення боргу.
Розмір пені за прострочення платежу призначається згідно з договором позики. Є обмеження на державному рівні. Неустойка нараховується навіть тоді, коли сума перевищить двократний розмір боргу.
МФО завжди нагадують про оплату боргу позичальникові. Спочатку компанія робить це своїми силами. Якщо ефекту немає, договір передають колекторському агентству.
Колектори стягують борги на професійному рівні. Вони використовують досить жорсткі методи, незважаючи на обмеження повноважень, передбачені законом. Колектори встановлюють зв’язок з боржником, щоб домовитися з ним про оплату боргу. Вони можуть дзвонити, писати СМС-повідомлення, відправляти повідомлення поштою та призначати зустрічі.
Добувачі боргів не мають права забирати майно позичальника, застосовувати фізичну силу, проникати в квартиру. Тільки судові пристави можуть конфіскувати речі в рахунок погашення заборгованості.
Мікрофінансові організації рідко звертаються до суду, вважаючи за краще використовувати в роботі з боржниками перші два методи. Чим більша сума позики і розмір заборгованості, тим імовірніше подача позову до суду.
Пролонгація договору
При оформленні кредиту в мікрофінансовій організації, клієнтові не завжди повідомляють, що є послуга пролонгації. Нею можна скористатися при виникненні проблем з платежами.
Пролонгація – це перенесення терміну платежу на більш пізній час. Домовлятися про це необхідно з кредитором. Він приймає рішення, відмовити позичальникові або піти назустріч. Причини для її призначення:
- зменшення заробітної плати, звільнення, скорочення джерела доходу позичальника;
- неможливо фізично внести платіж: серйозна хвороба, поїздка за кордон;
- індивідуальний підприємець позбувся більшої частини свого доходу;
- припинена діяльність бізнесу або він знаходиться на етапі розширення.
Слід пам’ятати, що пролонгувати можна тільки тіло кредиту. Відсотки все одно доведеться віддати в означений термін. Період продовження встановлює МФО. Він становить до 30 днів. Третя особа не може втрутитися в процедуру пролонгації. Деякі МФО часто вдаються до неї, інші практикують рідко. Відстрочка платежу і пролонгація – це різні поняття.